Najczęściej zadawane pytania

Czy w Talji możliwe są zwroty ?

Tak! Na zwrot zakupionych towarów masz 14 dni od otrzymania przesyłki. Pamiętaj proszę, że zwrotom nie podlegają produkty personalizowane na Twoje życzenie. Do paczki ze zwracaną odzieżą dołącz paragon oraz formularz zwrotu, który znajdziesz w tutaj . Pisząc do nas wcześniej maila na ” kontakt@talja.pl usprawnisz proces zwrotu. Przesyłkę zwrotną zaadresuj na :

TALJA ul. Ks.Eryka2 8/20 71-670 Szczecin , mail : kontakt@talja.pl , tel. dla kuriera : 502 216 455

Gdzie powstają ubrania w pracowni Talja?

Wszystkie nasze ubrania powstają w niewielkiej pracowni TALJA w Szczecinie. Jesteśmy dumni, że możemy wykonywać nasze produkty od A do Z w Polsce.

Czy można gdzieś przymierzyć Wasze sukienki ?

Nie prowadzimy typowego sklepu stacjonarnego, lecz napisz do nas na: kontakt@talja.pl a umówimy się na indywidualne spotkanie w pracowni, podczas którego umożliwimy Ci przymierzenie/zakup interesujących Cię ubrań. Adres naszej pracowni : ul. Ks. Eryka2 8/20 71-670 Szczecin. Koniecznie napisz wcześniej do nas maila, by upewnić się, że jesteśmy.

Jak długo czeka się na realizację zamówienia?

Kierujemy się w Talji zasadą, by nie praktykować nadprodukcji . Dlatego zdecydowaną większość naszych kreacji – szyjemy dopiero po złożeniu zamówienia, a co za tym idzie termin realizacji trwa nieco dłużej i wynosi od 5-14 dni roboczych. Jest to uzależnione od ilości zamówień jaką mamy w danej chwili.

Gdy zależy Ci na czasie- napisz do nas maila na kontakt@talja.pl z pytaniem o aktualny czas realizacji. Jeśli potrzebujesz któryś z naszych produktów ” na już” – zerknij proszę w zakładkę “Dostępne w 48h” . Znajdziesz tam pojedyncze modele już uszyte, dostępne od ręki, które w terminie 24-48h wyruszą do Ciebie.

W jaki sposób mogę wymienić produkt, gdy nie trafiłam z rozmiarem ?

W takim przypadku napisz do nas maila na : kontakt@talja.pl a ustalimy szczegóły wymiany.

Czy można w Talji uszyć coś całkowicie na miarę ?

Nie szyjemy na miarę. Wykonujemy drobne zmiany tzw. personalizacje (patrz zakładka PERSONALIZACJA) . Zmiany te mogą dotyczyć m.in. zmian w długości: sukienki czy rękawa, zamiany guzików (oblekane, kokosowe, z masy perłowej) . Jesteśmy w stanie dokonać korekty sukienek pod kątem wymiarów indywidualnych klientki (kiedy wymiarami klientka nie odpowiada żadnemu z rozmiarów). Z łatwością wydłużamy i skracamy stan (dotyczy klientek bardzo niskiego, bądź nad wyraz wysokiego wzrostu) .

Jeśli chcesz spersonalizować swoje zamówienie w Talji – napisz do nas na kontakt@talja.pl opis czego miałaby dotyczyć personalizacja, a my odpowiemy Ci czy takie zmiany są możliwe do wniesienie oraz jaki to byłby ich koszt.

Jakie gramatury lnów występują w Waszej pracowni ?

Gramatury większości lnów odzieżowych, z których szyjemy sukienki i spódnice to lny tzw. ” lekkie ” o gramaturze 150g/m2. Niektóre kolory takie jak ” śliwka”, “czerwone wino”, ” ciemny niebieski”, “stalowoszary”, “liliowy”, ” fuksja” oraz ”khaki” mają gramaturę nieco cięższą, bo 185g/m2 . Więcej o stosowanych przez nas tkaninach znajdziesz w zakładce : KOLORY LNÓW

Czy wysyłacie za granicę ?

Tak! Wysyłamy zarówno w całej Unii Europejskiej jak i poza UE. Część krajów wyświetli Ci się do wyboru podczas składania zamówienia. Jeśli jednak nie ma Twojego kraju dostępnego, napisz do nas na kontakt@talja.pl – zrobimy , co w naszej mocy aby nasze zamówienie mogło do Ciebie dotrzeć.

Czy guziki w sukienkach rozpinają się?

Tak ! Wszystkie nasze sukienki posiadające guziki – mają je w pełni otwieralne. Dzięki temu będą nadawać się fantastycznie m.in. dla mam karmiących.

Czy taljowe sukienki będą odpowiednie dla mam w ciąży?

Tak ! Jak najbardziej. Większość naszych sukienek – zwłaszcza te posiadające troczki z tyłu lub szarfy wychodzące ze szwów bocznych sukienek będą idealne na okres ciążowy jak i ten po-ciążowy. Dzięki większym luzom w talii, które zbieramy troczkami/ paskami – sukienka będzie dostosowywała się do Twojego rosnącego brzuszka . Po urodzeniu maluszka wszelkie sukienki z guziczkami lub kopertowe nadadzą się wyśmienicie w trakcie karmienia piersią.

Czy w Talji szyjecie tylko z lnu?

Tak. W naszej pracowni szyjemy tylko z tkanin lnianych . Wszystkie nasze tkaniny charakteryzują się szlachetnym składem : len 100% bez żadnych domieszek. Kolorystyka jest u nas zmienna, w zależności od sezonu i zapotrzebowania. Do wyboru masz aktualnie 27 różnych kolorów, które wybierasz podczas składania zamówienia. Wykorzystujemy najwyższej jakości tkaniny lniane, które poddawane są dodatkowym procesom uszlachetniającym takim jak zmiękczanie. Obiecujemy – raz założysz lnianą kreację- nie będziesz chciała się z nią rozstać ! Więcej o lnach, z których tworzymy przeczytasz tutaj .